Home Aktualności
Aktualności
Wystawa "Stanisław Voelkel - Obywatel Miasta"

plakat-tytki Od 28.04.2015 zapraszamy na nową wystawę pt. "Stanisław Voelkel - Obywatel Miasta". Wstęp wolny.

 

Obywatel Miasta - to szczególny tytuł określający osoby o wielkich zasługach dla miasta, autorytety które pozostawiły trwały ślad w historii swoją pracą
i dokonaniami.

.

 
Wystawa - "Tytki i kartonaże"

plakat-tytki Od 7.05 zapraszamy na nową wystawę pt. "Tytki i kartonaże". Wstęp wolny.

 

Papierowe i kartonowe opakowania w założeniu są niezbyt trwałe i po użyciu często lądują w śmietniku lub piecu. Zachowane dla potomnych mogą zachwycić wzornictwem, wielorakim zastosowaniem, zadziwić swym długim żywotem oraz tym, że są ekologiczne.

 
Wystawa - "Leszczyniana"

plakat-leszczyniana Antykwariusz Janusz Skrzypczak zaprasza na nową wystawę ukazującą stare miasto i jego mieszkańców. Malarze, rzemieślnicy, kupcy pokazują życie codzienne Leszna.

 
Wystawa - "Warszawa w budowie" 12 października 2012 r.
Warszawa w budowieMuzeum  Sztuki  Nowoczesnej w Warszawie, dnia 12 października 2012 roku otwarło nową wystawę w tymczasowej siedzibie – Dom meblowy EMILIA ul. Emilii Plater 51. Galeria 1001 Drobiazgów z Leszna została zaproszona do współorganizowania ekspozycji. Cykl wystaw, Warszawa w budowie corocznie prezentuje kolejne ekspozycje związane z reklamą i sztuką. Tegoroczna odsłona ma podtytuł - Miasto na sprzedaż - i prezentuje reklamę zewnętrzną w przestrzeni publicznej Warszawy od XIX wieku do dziś. Kuratorem wystawy jest Pan Tomasz Fudala, który osobiście wybrał z moich zbiorów prawie pięćdziesiąt reklam. Wystawę otwierały dwie Panie, Dyrektor MSN w Warszawie Joanna Mytkowska oraz Prezydent Miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz. Leszczyńskie eksponaty prezentują w stolicy tradycje kupieckie rodzin Hejnowiczów, Ruksów, Chorowskich i Bortli. Niektóre szyldy zostały wykonane przez leszczyńskiego artystę plastyka Leona Rozpendowskiego, właściciela firmy ROZPEND. Na terenie wystawy będę prowadził warsztaty związane z moimi zbiorami reklam i wyposażenia starych sklepów. Wystawa potrwa do  9 grudnia 2012 r.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 4

projekt i wykonanie: turus.pl