Home Aktualności
Aktualności
.

.

 
Magiczne Oko - Muzeum Ziemi Wschowskiej

abri024

Janusz Skrzypczak od ponad 20 lat propaguje wiedzę o leszczyńskim wynalazcy migawki szczelinowej Ottomarze Anschützu (1846-1907), którego wynalazek pozwalał uchwycić przedmioty w ruchu. Często mówi, że „aparaty fotograficzne to precyzyjne urządzenia do robienia zdjęć – zatrzymywania chwil w mgnieniu oka. Dawniej, gdy się zepsuły to najczęściej trafiały na warsztat do zegarmistrza – specjalisty od naprawiania bardzo precyzyjnych mechanizmów.” Kolekcja prezentowana w Muzeum Ziemi Wschowskiej to ponad 101 aparatów fotograficznych - dorobek 40 lat zbierania owych precyzyjnych mechanizmów.

 
Wystawa Aqua Vitae

IMG 1423Zapraszam do zwiedzania wystawy która prezentuje historie naszego kraju pisaną dziejami przemysłu fermentacyjnego. Ojciec mój Bolesław Skrzypczak, który od 1940 roku pracował w przemyśle spirytusowym był chodzącą encyklopedią wiedzy o wytwarzaniu wódek. Jako główny technolog Monopolu Spirytusowego- Zakładów w Poznaniu / Komandoria / odpowiadał za jakość produkcji. Nadzorował – butelki, kapsle i etykiety oraz jakość wody, spirytusu i tz. nalewek z których powstawały wódki gatunkowe. Był twórcą wielu receptur oraz organizował przemysł spirytusowy w Islandii.

Więcej…
 
Galeria 1001 Drobiazgów prezentuje nową wystawę która przedstawia uratowane przedmioty żelazne

Wystawa Epoka ŻelazaŻelazne artefakty często kończą swój los w piecu hutniczym. Antykwariusz ma za zadanie ocalić jak najwięcej przedmiotów dla przyszłych pokoleń. Ekspozycja czasowa pt. EPOKA ŻELAZA prezentuje głównie wspaniałe żeliwne odlewy nagrobnych krzyży i elementy piecy grzewczych segmentowych. Ponadto sprzęt gospodarstwa domowego, narzędzia rzemieślnicze, wyposażenie mieszkań, skrzynie i zamki bramne. W gablotach można zobaczyć 500 letnie klucze do drzwi i sporą kolekcje młodszych egzemplarzy.Trochę przedmiotów archeologicznych, ozdobnych użytkowych, sporo rękodzieła kowalskiego i ślusarskiego. Zapraszam do zwiedzania.

Zdjęcia wykonał Andrzej Cieślik

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

projekt i wykonanie: turus.pl