Home
Aktualności


Wystawa Aqua Vitae

IMG 1423Zapraszam do zwiedzania wystawy która prezentuje historie naszego kraju pisaną dziejami przemysłu fermentacyjnego. Ojciec mój Bolesław Skrzypczak, który od 1940 roku pracował w przemyśle spirytusowym był chodzącą encyklopedią wiedzy o wytwarzaniu wódek. Jako główny technolog Monopolu Spirytusowego- Zakładów w Poznaniu / Komandoria / odpowiadał za jakość produkcji. Nadzorował – butelki, kapsle i etykiety oraz jakość wody, spirytusu i tz. nalewek z których powstawały wódki gatunkowe. Był twórcą wielu receptur oraz organizował przemysł spirytusowy w Islandii.

Więcej…
 
Galeria 1001 Drobiazgów prezentuje nową wystawę która przedstawia uratowane przedmioty żelazne

Wystawa Epoka ŻelazaŻelazne artefakty często kończą swój los w piecu hutniczym. Antykwariusz ma za zadanie ocalić jak najwięcej przedmiotów dla przyszłych pokoleń. Ekspozycja czasowa pt. EPOKA ŻELAZA prezentuje głównie wspaniałe żeliwne odlewy nagrobnych krzyży i elementy piecy grzewczych segmentowych. Ponadto sprzęt gospodarstwa domowego, narzędzia rzemieślnicze, wyposażenie mieszkań, skrzynie i zamki bramne. W gablotach można zobaczyć 500 letnie klucze do drzwi i sporą kolekcje młodszych egzemplarzy.Trochę przedmiotów archeologicznych, ozdobnych użytkowych, sporo rękodzieła kowalskiego i ślusarskiego. Zapraszam do zwiedzania.

Zdjęcia wykonał Andrzej Cieślik

 
Wystawa "1001 portretów"

1001-portretow 8426W Galerii 1001 Drobiazgów w Lesznie otwarto kolejną wystawę pod przekornym tytułem – 1001 portretów. Prezentowane są rysunki, obrazy, fotografie z różnych epok ze zbiorów antykwariusza Janusza Skrzypczaka.

Twórzmy archiwa domowe które są profesjonalne i za lat wiele będą cieszyć i uczyć.

 
Wystawa "Stanisław Voelkel - Obywatel Miasta"

plakat-tytki Od 28.04.2015 zapraszamy na nową wystawę pt. "Stanisław Voelkel - Obywatel Miasta". Wstęp wolny.

 

Obywatel Miasta - to szczególny tytuł określający osoby o wielkich zasługach dla miasta, autorytety które pozostawiły trwały ślad w historii swoją pracą
i dokonaniami.

.

 
Wystawa - "Tytki i kartonaże"

plakat-tytki Od 7.05 zapraszamy na nową wystawę pt. "Tytki i kartonaże". Wstęp wolny.

 

Papierowe i kartonowe opakowania w założeniu są niezbyt trwałe i po użyciu często lądują w śmietniku lub piecu. Zachowane dla potomnych mogą zachwycić wzornictwem, wielorakim zastosowaniem, zadziwić swym długim żywotem oraz tym, że są ekologiczne.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

projekt i wykonanie: turus.pl